Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... cum ar trebui sa se procedeze in cazul in care doua ...
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

cum ar trebui sa se procedeze in cazul in care doua comune, isi au granituirea trasata gresit

cum ar trebui ca doua comune sa-si schimbe granituirea, deoarece o localitate are suprafata de teren in comuna vecina, iar comuna vecina are suprafete de teren la cealalta. Desi s-au dat titlurile de proprietate corect din anul 1991,adica fiecare localitate si-au eliberat titlurile de proprietate in tarlalele corect amplasate la momentul acela , insa cand s-a trasat mai tarziu granita ,, din birou", s-a trasat gresit. Acum oamenii datorita acestei erori desi au titlul de proprietate in localitatea de domiciliu, trebuie sa se deplaseze pentru a platii impozitul in cealalta localitate, trebuie sa spunem ca acum se face si planul urbanistic general. OCPI- ul asa isi da viza , cu aceasta eroare.deoarece asa au ei. Care ar fi procedura sa se rectifice aceasta granituire?
baza, utilizator