Forum Discuţii juridice Executare silită executare imobil
Discuție deschisă în Executare silită

executare imobil

Buna ziua

Se poate executa un imobil unde am ipoteca de rang I , daca in extrasul de carte apare o sarcina prin care, proprietarul persoana fizica a incheiat un contract de comodat cu o persoana juridica si a cedat dreptul de folosinta .
Afecteaza cu ceva executarea acest contract de comodat?
Contractul de comodat nu afecteaza executarea silita, ce se executa este dreptul de proprietate asupra imobilului si, nu dreptul de folosinta.