Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Se plateste tva la exchange bitcoin?
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Se plateste tva la exchange bitcoin?

salutare,as vrea sa incep o mica afacere cu schimbul de bitcoin,sa-l cumpar la un pret si sa-l vand la un alt pret,ar trebui sa platesc tva pt asta?sau as putea infiinta o societate care este scutita de tva pentru aceasta tranzactie?

Multumesc,
am inteles,multumesc pentru ajutor!
o seara buna!