Forum Discuţii juridice Medierea - domeniu de aplicare şi ... Medierea: obligatorie sau nu?
Discuție deschisă în Medierea - domeniu de aplicare şi aspecte juridice

Medierea: obligatorie sau nu?

Buna ziua!

Procedura de informare privind avantajele medierii este obligatorie in vreo situatie ?
Justitiabilii care vor sa inceapa un proces nu mai sunt obligati ca, inaintea introducerii in instanta a cererii de chemare in judecata, sa treaca pe la mediator pentru a fi informatii cu privire la avantajele medierii.