Forum Discuţii juridice Legislaţie europeană, CEDO, UE, ... Lipsa raspuns C.E.D.O
Discuție deschisă în Legislaţie europeană, CEDO, UE, proceduri europene

Lipsa raspuns C.E.D.O

Rog respectos,un raspuns cu privire la o cerere CEDO fara raspuns de peste 6luni,care este procedura ce trebuie urmata in ai cunoaste stadiul ,un nr. de tel ceva ca nu am primit decat confirmarea de primire(rosie) de la momentul respectiv.
Va multumesc!
Buna ziua,
CEDO nu da relatii despre stadiu dosarelor.
Daca nu ati primit nimic este, teoretic, de bine.
CEDO anunta petentii doar cand cererea este respinsa de camera preliminara.
In general a nu primi raspuns de la CEDO ar fi semn bun. Sigur, la un moment dat trebuie sa faceti anumite eforturi pe langa CEDO, vedeti ce a raspuns un alt contribuitor pe www.avocatnet.ro/content/for...
Am inteles ca e de bun augur faptul ca nu s-a primit un raspuns timp de peste 6 luni,ideia era ca eu in afara de cartonul rosu cu stampila de confirmare nu am mai primit nimic,nici cod de bare nici ca-i laie ori balaie...
Stimat forumist,

În general ar fi trebuit să primiți un răspuns de inadmisibilitate/confirmare a înregistrării dosarului sau o înștiințare în care se arată că dosarul ar fi incimplet.

Sfatul meu este să mai așteptați ceva timp, urmând ca, dacă răspunsul nu va veni, să faceți dvs o adresă în care să solicitați date despre cursul aplicației.

Cu stimă.
Va multumesc asa voi proceda.