Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Schimbarea intervalului de munca intr-un singur schimb
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Schimbarea intervalului de munca intr-un singur schimb

Este posibil ca intr-un serviciu bugetar , sanatate, cu program de 8 ore de la 7 la 15,intr-o singura tura fiind bloc operator si operatatiile nu se termina, poate sa schimbe orele de la 9 la 17, obligandu-ne sa venim asa fara a avea acoperite orele ,de protectia muncii ,cele 2 ore , adica de la 15 la 17.Mentionez ca nu am primit sa semnez nici un act.Este normal?!
In c.i.m. cum aveti mentionat la durata timpului de munca ?