Forum Discuţii juridice Proprietate industrială şi ... Creare website
Discuție deschisă în Proprietate industrială şi intelectuală. Adică mărci, invenţii, drept de autor şi altele

Creare website

Salutare, ma aflu in situatia in care unul din concurentii celui mai mare show de televiziune din Romania (acela unde vin romanii talentati) mi-a cerut sa-i creez un site, iar intrebarea mea este daca intru sub incidenta legii in urma contractului pe care acesta l-a semnat cu televiziunea in cauza.

Multumesc.
Ce contract s-a incheiat cu acea TV?
Nu aveti voie sa incalcati drepturile de autor ale televiziunii respective, deci orice texte, imagini si multimedia create de televiziunea respectiva pot fi folosite doar cu permisiune scrisa din partea ei.