Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... definitivare pe post
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

definitivare pe post

La incheierea perioadei de proba ( institutie publica) a unui CIM, mai este necesar decizie pentru definitivarea pe post?
Multumesc.
Nu este nevoie de o astfel de decizie.

C.i.m. pe ce durata a fost incheiat?
CIM a fost incheiat pe durata nedeterminata. Dar nu suntem deloc deschisi la minte. Daca sefii isi aduc aminte ca pe vremuri asa se proceda, sustin ca ar fi bine sa facem si acum la fel. Degeaba le spun ca nu are nici un rost. Si uite asa ne ingropam in hartii inutile.
Nu are niciun sens o astfel de decizie , daca c.i.m. a fsot incehiat pe durata nedeterminata.