Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Pensie
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Pensie

Dupa primirea deciziei de pensionare pentru limita de varsta pot lucra in continuare la acelasi loc de munca sau trebuie neaparat incetat contractul de munca si incheiat altul?
Multumesc
Daca pensia de limita de varsta este cu reducerea varstei, atunci la momentul comunicarii deciziei se incheie CIM-ul vechi si face altul nou.
Daca este fara reducerea varstei acest lucru trebuie facul la implinirea conditiilor de varsta standard si stagiu minim de cotizare.