Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... accident cu daune materiale
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

accident cu daune materiale

buna ziua
un prieten a scapat controlul volanului in conditii de drum alunecos si ceva consum de alcool a lovit poarta unui imobil , a incercat rezolvarea amiabila a situatiei , propietarul a venit si a luat cheile din contact fara acordul propietarului , la venirea politiei erea in doua picioare fara sa aiba vreo durere , in sectia de politei la fel a asteptat vreo 4 ore , la trei zile si-a bagat piciorul in ghips . In declaratie spune ca erea in pat cand masina a intrat in poarta acestuia , ce se poate intimpla avind in vedere tentativa de santaj si solicitarea fara drept ca ar fii fost acidentat de poarta .?
Buna ziua,
Ce a consmnat politia la momentul accidentului?
Alcoolul si covrigul nu s-au inteles niciodata asa caaaa
In functie de ce va putea demonstra fiecare cu acte si martori prietenul poate sa fie acuzat inclusiv de vatamare corporala, conducere sub influenta bauturilor alcoolice, etc.
Ceva inchisoare cu sau fara executare.
Ar fi bine sa luati legatura cu un avocat care, dupa ce va afla din inscrisuri si din pove4stire toata situatia de fapt va va putea ajuta in continuare.