Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii Plata zilieri din fondurile unui ONG
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

Plata zilieri din fondurile unui ONG

Buna ziua.
Cum se poate plati un grup de zilieri din fondurile unui ONG?
Multumesc.
Persoanele care desfasoara activitati ocazionale pentru un beneficiar sunt indreptatite la o remuneratie al carei cuantum se stabileste prin negociere directa, conform Legii nr. 52/2011 privind exercitarea unor activitati cu caracter ocazional desfasurate de zilieri.

www.avocatnet.ro/content/art...
Asta am inteles, dar care este procedura din punct de vedere legal. Cum se justifica in contabilitatea ONG-ului suma de X lei data zilierului?
Care este forma de plata a zilierului, se face un contract cum se procedeaza?
ValentinGurgu, utilizator
Cornel Vasile, Consilier juridic