avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 829 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii Plata zilieri din fondurile unui ONG
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

Plata zilieri din fondurile unui ONG

Buna ziua.
Cum se poate plati un grup de zilieri din fondurile unui ONG?
Multumesc.
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 15:14, 20 Aprilie 2016
Persoanele care desfasoara activitati ocazionale pentru un beneficiar sunt indreptatite la o remuneratie al carei cuantum se stabileste prin negociere directa, conform Legii nr. 52/2011 privind exercitarea unor activitati cu caracter ocazional desfasurate de zilieri.

www.avocatnet.ro/content/art...
Asta am inteles, dar care este procedura din punct de vedere legal. Cum se justifica in contabilitatea ONG-ului suma de X lei data zilierului?
Care este forma de plata a zilierului, se face un contract cum se procedeaza?
Ultima modificare: Miercuri, 20 Aprilie 2016
ValentinGurgu, utilizator
Ultima modificare: Miercuri, 20 Aprilie 2016
Cornel Vasile, Consilier juridic

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Metoda legala de angajare promoteri divatz divatz Detin o firma de publicitate si mai nou am inceput impartirea de pliante cu ajutorul promoterilor. Am urmatoarele intrebari: Pentru legalitate la promoteri ce ... (vezi toată discuția)
Declaratia 200 marryradu marryradu Am o asociatie de proprietari si pt femeia de servici care e ziliera depun declaratia 100 si pentru mine administrator decl 112. In februarie pentru ea am ... (vezi toată discuția)
Zilieri marcucarolina marcucarolina Buna ziua, Va rog sa-mi spuneti si mie daca s-a aplicat propunerea de remunerare pentru zilieri. Va multumesc ! (vezi toată discuția)