Forum Discuţii contabile şi ... Accize, alte taxe Taxa vamala auto platita in anul 2006
Discuție deschisă în Accize, alte taxe

Taxa vamala auto platita in anul 2006

Buna ziua, am si eu o intrebare: as vrea sa stiu daca odata cu posibilitatea de recuperare a taxei auto de prima inmatriculare, se poate recupera si taxa vamala pentru un autoturism platita in anul 2006, data la care aceasta din urma era in vigoare.
Nu. Taxa de mediu se restituie deoarece nu este in concordanta cu legislatia U.E.