Forum Discuţii juridice Executare silită executare silita
Discuție deschisă în Executare silită

executare silita

buna ziua in 20 august 2005 am cumparat o masina de spalat in rate cu buletinul,,,am platit cateva luni si apoi gata nu am mai platit....acum mi-a venit instiintare de executare si plus pe langa asta mi-au facut poprire pe salar chiar in aceeasi zi in care am primit instiintarea...ce as putea sa fac?va rog sa ma sfatuiti ce am de facut?
Puteti formula contestatie la executare in termen de 15 zile de cand ati luat la cunostinta de infiintarea popririi.
cat ar costa o astfel de contestatie?
as putea invoca prescriptia?
Trebuie sa depuneti contestatie la executare silita in termen de 15 zile de la comunicare. Este bine sa vada un specialist documentele inainte, dar la prima vedere pare prescris creditul.