Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Pontaj
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Pontaj

Buna ziua
Ma poate ajuta cineva in legatura cu pontaj pe luna Aprilie. Noi avem activitate si in weekend iar acuma la sfarsitul lunii data de 30 sambata se acorda o zi libera. Pe pontaj nu pot sa pontez lumea sambata daca noi nu suntem deschisi iar ziua de sambata am hotarat ca le acord o zi de concediu. Ziua de concediu nu le pot ponta in weekend doar in zile lucratoare.
Cum sa procedez? Le dau ziua de concediu in luna Mai?
Multumesc anticipat.
In ce baza legala ati decis dvs acordarea unei zile de CO pentru ziua de sambata?

Pontajul se intocmeste exact dupa situatia cum a lucrat un salariat si nu altfel .

Aveti sau nu activitate in ziua respectiva ?

Ce inseamna ca dvs nu sunteti deschisi, dar unii salariati lucreaza ?