Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Teava evacuare wc sparta
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Teava evacuare wc sparta

Teava de evacuare de la wc din apt. meu este sparta si curge la apt. de jos. La mine in baie este uscat iar teava este vizibila in apt. de jos. Cine trebuie sa plateasca reparatia,eu sau vecinii de jos?
Presupun ca o poza ar mai lamuri lucrurile dar nu se poate atasa aici.

Editat de admin: Nu e permis sa precizati numele persoanelor cu care aveti probleme juridice sau de alta natura si nici sa comentati public deciziile moderatorilor.
Cititi Regulamentul forumului:
www.avocatnet.ro/content/tag...
Admin, administrator
Toate coloanele principale din bloc sunt parte comună .
Pe coloanele respective fiecare ap. este legat , ce nu ține de coloană este proprietate privată și se repară pe cheltuiala proprietarului .
La dv. practic aveți problemă cu sifonul care se află in ap. de dedesubtul dv. și acel sifon duce la conducta principală de evacuare .
Sunt de acord cu cei care au susținut că lucrarea va trebui să o faceți dv.
Ceea ce era spart era o piesa T care face legatura intre evacuarea wc si o coloana orizontala aflata in apt. de jos si care se evacueaza in coloana principala verticala. In alte apt. acest burduf de la wc si cot de evacuare merge direct in coloana verticala principala.