Forum Discuţii juridice Expertize judiciare şi ... Stabilire valoare actualizata a unor obligatiuni ...
Discuție deschisă în Expertize judiciare şi extrajudiciare

Stabilire valoare actualizata a unor obligatiuni externe

Buna ziua

Exista posibilitatea efectuatii unei expertize financiar-contabile a unor obligatiuni externe (la purtator) - aur, obligatiuni verificate deja, care in urma expertizarii arheologice, s-au dovedit a fi reale? Ce fel de specialist poate efectua o astfel de expertiza financiar-contabila in vederea stabilirii valorii actualizate a acestor oobligatiuni?

Va multumesc!
Este bine sa apelati la un expert financiar- contabil/ expert la bursa din tara de origine a obligatiunilor care sa aiba acces la datele de pe bursa.
Poate fi si un expert roman care sa aiba acreditare/ autorizare de practica pentru tara de origine si care sa detina informatiile necesare pentru expertiza (documente/ acte normative de referinta, valoare pe bursa, etc.).