Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... Legea darii in plata - contract credit care urma sa ...
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

Legea darii in plata - contract credit care urma sa fie garantat cu imobilul nou

Am facut un contract de credit (in anul 2008) pt achizitionarea unui imobil nou care urma sa fie construit. Acest nou imobil a fost pus in contract ca si garantie pt credit.
Din cauza crizei acest imobil nu a mai fost construit. Constructorul a intrat in faliment, etc.
Ma pot folosii de noua lege (legea darii in plata) ca sa scap de acest credit? Avand in vedere ca acest imobil practic nu exista.

Multumesc
~ Conținut șters la cerere ~
Scuze ca nu am dat toate informatiile legate de acest subiect.
S-a facut si un ante-contract de vanzare -cumparare, la notar, etc care s-a trecut si in cartea funciara. Ajuta asta la ceva?
Multumesc