Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... reziliere contract telefonie mobila
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

reziliere contract telefonie mobila

Daca vreau sa reziliez un contract de telefonie mobila inainte de termenul de expirare a acestuia , restul lunilor de abonament pana la expirarea contractului trebuie platite?
Se plateste o taxa de reziliere conform contractului pe care l-ati semnat.
Daca nu aveti datorii la companie si nu ati beneficiat de telefon mobil, sau alta aparatura, puteti transmite o notificare prin care le comunicati faptul ca doriti incetarea colaborarii. Este destul de greu, dar dupa cum probabil cunoasteti nu mai pot solicita plata acelor despagubiri.
Nu de asta este vorba .Taxa de reziliere este una si costul abonamentului pe lunile ramase este altceva
AM INTREBAT DACA ESTE OBLIGATORIU SA PLATESC CONTRAVALOAREA ABONAMENTULUI PE LUNILE RAMASE, NU TAXA DE REZILIERE .TAXA DE REZILIERE STIU CA NU TREBUIE SA O PLATESC