Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... CINE STABILESTE MARIREA SALARIILOR, IN ASOCIATIILE DE ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

CINE STABILESTE MARIREA SALARIILOR, IN ASOCIATIILE DE PROPRIETARI SI IN CE CONDITII????

La adunarea generala, ce a avut loc la sfarsitul lunii martie a acestui an, nu s-a discutat despre maririle de salarii a administratorului, presedintelui, cenzorului sau femeii de serviciu. Astazi cand s-a afisat intretinerea pe luna martie, salariile tuturor sunt marite. Intrebarea mea este: cine decide maririle de salarii,si in ce conditii????
Maririle de salarii se aproba in adunarea generala si sunt prevazute in buget de venituri si cheltuieli.
Daca nu au fost aprobate prion hotarare a AG atunci acordarea de salarii marite este ilegala.
Puteti sesiza compartimentul relatii cu AP din cadrul primariei.
Contestati lista de plata si solicitati presedinteleui temeiul legal al majorarii salariilor.
comitetul intocmeste un BVC iar adunarea generala il aproba.
In caz contrar e ilegal.