Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... amenda - cont in care se plateste
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

amenda - cont in care se plateste

am primit unraspuns de la Politia Locala, in care se spune ca sumele incasate din amenzi ajung in contul primariilor locale numai daca amenda a fost data de politiile locale....in cazul amenzilor date de Politia cealalta....banii ajung in contul MAI. Ordonanta de urgenta referitoare la amenzi ( 2/...parca ) nu face diferenta asta....E adevarat ce mi-a comunicat Politia Locala?
:((
raioch a scris:

in cazul amenzilor date de Politia cealalta...

La care cealalta politie faceti dv referire ?
Nu de alta dar sunt mai multe structuri,inclusiv in cadrul primariilor locale
am fost amendat de un politist care apartine de Politia Sector 1, sectia 4.
raioch, utilizator