Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Concediul profesorilor
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Concediul profesorilor

O profesoara revine din cic in 16 mai, are decizie data de isj pana la 31 august, este suplinitor, la cate zile de concediu are dreptul pe vara? Si restul zilelor cum o trec?
Are dreptul la CO numai aferent perioadei cuprinse intre 16 mai si 31 decembrie , daca va lucra pana la sfarsitul anului.

Daca revine la munca in 16 mai , atunci suspendarea c.i.m.va inceta si va fi pontata ca fiind prezenta la munca.

ok, are decizie pana in 31 august, ii calculez cate zile de co are dreptul aferent perioadei 16.05-31.08, ( 3 luni jumate - 20zile de co ) pe perioada vacantei cum o trec in pontaj dupa cele 20 zile de concediu??? o chem in activitate, daca o trec in fara plata trebuie sa-i suspend cim-ul...
multumesc.
Dupa efectuarea CO, va trebui sa revina la munca daca nu face cerere de CFP.