Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Proces Verbal de constatare a unei conexiuni ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Proces Verbal de constatare a unei conexiuni frauduloase, intocmit de inginer/electrician avizat ANRE

Constituie proba in procesul penal, un proces verbal de constatare a unei conexiuni frauduloase la reteaua de electricitate, intocmit de inginer/electrician avizat ANRE (Agentia Nationala de Reglementare a Energiei)?

Multumesc!
Poate fi proba, ati fost si dvs prezent ?
ma refeream la procesul-verbal intocmit strict in prezenta proprietarilor din asociatie si a inginerului/electricianului, fara prezenta organului de cercetare penala
MihaiTR, utilizator
Organele judiciare la acel moment banuiesc ca nu erau sesizate, cum sa participe?
intocmai acest aspect ma intereseaza, poate in acceptiunea dumneavoastra un organ de cercetare penala sesizat ulterior cu privire la situatia de fapt consatata, sa formuleze o propunere de efectuare in continuare a urmaririi penale fata de un suspect, pe baza acestui pv de constatare si a 5-6 declaratii de martori (proprietari din cadrul asociatiei)care au participat la constatare...
MihaiTR, utilizator
Din cate inteleg de la dvs, nu sesizez nimic in neregula.