Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Recalculare pensie
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Recalculare pensie

Buna ziua ,

Va rog sa ma ajutati in urmatoarea problema .
Ca orice cadru didactic, am primit si eu , esalonat, sumele care mi se cuveneau , in urma castigarii procesului de recuperare a acestor bani , din cauza taierilor salariale,cu 25 % , pe vremea Guvernului " BOC".Intre timp,m-am pensionat.
Dupa cate am aflat,cu acte probatorii,trebuie mers la Casa de Pensii,pentru recalcularea pensiei.
Oare,cum sa procedez? Ce acte trebuie si de unde sa le ridic ?(scoala,sindicat...?)
Cu tot respectul , va multumesc !
Va trebui sa luati adeverinta de salariu pentru perioada respectiva si pe care, ulterior, s-o depuneti la Casa de Pensii.