Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Fractionare program de munca in aceeasi zi
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Fractionare program de munca in aceeasi zi

Buna ziua,

Va rog sa imi spuneti daca este legal ca unui angajat sa i se fractioneze programul de munca in cadrul aceleiaşi zi de munca?

Programul fractionat arata asa: 07:00-14:30 si o ora de la 19:20 de Luni pana Vineri.

Multumesc!
Art. 117 C.mun.
Programul de muncă şi modul de repartizare a acestuia pe zile sunt aduse la cunoştinţă salariaţilor şi sunt afişate la sediul angajatorului.

Asadar, Codul muncii nu cere acordul sau consultarea salariaţilor pentru stabilirea programului de muncă şi a modului de repartizare a acestuia pe zile.

In c.i.m.aveti mentionata si repartizarea programului de munca ?