Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida dublă şi ... Factura fiscala si bonul fiscal pot avea date diferite?
Discuție deschisă în Contabilitate - partida dublă şi obligaţii fiscale declarative pentru societăţile comerciale

Factura fiscala si bonul fiscal pot avea date diferite?

Buna seara,

Daca un client (persoana fizica) a solicitat factura la data prestarii serviciului si plata s-a efectuat dupa 30 de zile, este in regula sa emit bon fiscal la data platii, chiar daca factura are alta data?

Multumesc
Eu cred ca este corect sa-i eliberati chitanta iar nu bon fiscal.