Forum Discuţii juridice Dreptul, calculatorul meu şi ... Inselat pe facebook
Discuție deschisă în Dreptul, calculatorul meu şi internetul

Inselat pe facebook

Salutare,

Tocmai am fost inselat pe Facebook la achizitonarea unui cont, am discutat, am verificat contul, am platit, dar nu am mai primit nimic.

Plata s-a facut printr-un cod de paysafe, suma fiind 100 lei.

Am bonul/chitanta de paysafecard, am discutia pe facebook+ cateva printscreenuri ale profilului respectiv si cateva date despre acesta: orasul , numele, data nasterii , un model de masina si un numar de inmatriculare.

Intrebare: Se merita efortul unei plangeri la politie pe baza acestor dovezi , sau este doar un du-te-vino la politie iar la final o instiintare cum ca nu s-a gasit persoana din N motive si imi pierd doar timpul?

Multumesc
FlorinDaniell, utilizator
la achizitonarea unui cont

Ce fel de cont vroiati sa achizitionati ?
gi-jane2 a scris:

la achizitonarea unui cont

Ce fel de cont vroiati sa achizitionati ?

Aceeasi curiozitate o am si eu.
Un joc Online, GTA V

Nu banii si nici contul nu ma mai intereseaza , cat doar ca acest individ face inselatorie.
Politia este potopita cu plangeri si n-are bani, timp, personal si resurse pentru a le rezolva pe toate. De aceea sa nu va asteptati la mare lucru.