avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 319 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Facturare servicii transport
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Facturare servicii transport

Buna ziua,
Am urmatoarea situatie: o firma de transport din Romania ia o cursa de la o casa de expeditii din Romania. Cursa este pe ruta Romania- Elvetia. Cum trebuie facturat transportul catre casa de expeditii din Romania. Mentonez ca ambele firme sunt platitoare de TVA

Va multumesc
Cel mai recent răspuns: ela1987 , utilizator 09:54, 14 Mai 2016
ela1987 a scris:

Buna ziua,
Am urmatoarea situatie: o firma de transport din Romania ia o cursa de la o casa de expeditii din Romania. Cursa este pe ruta Romania- Elvetia. Cum trebuie facturat transportul catre casa de expeditii din Romania. Mentonez ca ambele firme sunt platitoare de TVA

Va multumesc


Chiar nu ma poate ajuta nimeni?

Multumesc

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Facturare transport in elvetia fara tva? ncris78 ncris78 O firma de transport marfa din Romania a luat o comanda de transport de la o casa de expeditii din Romania. Transportul se efectueaza pe ruta Romania-Elvetia, ... (vezi toată discuția)
Tva catre casa de expedii republica moldova me.elena me.elena Buna ziua Am si eu urmatoarea speta : cum se intocmeste factura de o casa de expeditii din Romania care a efectuat un transport de marfa pe ruta ... (vezi toată discuția)
Tva transport oltului oltului Speta Ruta : China – Frankfurt (Germania) – Timisoara (Romania) Transbordare marfa : Frankfurth (Germania) Declaratie vamala : deschisa in China / ... (vezi toată discuția)