Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Facturare servicii transport
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Facturare servicii transport

Buna ziua,
Am urmatoarea situatie: o firma de transport din Romania ia o cursa de la o casa de expeditii din Romania. Cursa este pe ruta Romania- Elvetia. Cum trebuie facturat transportul catre casa de expeditii din Romania. Mentonez ca ambele firme sunt platitoare de TVA

Va multumesc
ela1987 a scris:

Buna ziua,
Am urmatoarea situatie: o firma de transport din Romania ia o cursa de la o casa de expeditii din Romania. Cursa este pe ruta Romania- Elvetia. Cum trebuie facturat transportul catre casa de expeditii din Romania. Mentonez ca ambele firme sunt platitoare de TVA

Va multumesc

Chiar nu ma poate ajuta nimeni?

Multumesc