Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate intrebare - zgomot puternic de la vecin
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

intrebare - zgomot puternic de la vecin

Buna ziua
Am un vecin care a construit o casa al carei perete delimiteaza curtea gradinii mele de la tara (am o livata in satul Vale mSaliste ,jud Sibiu)cum iarna nu merg in zona ,nu prea stiu ce se intampla pe acolo,in aceasta primavara ,am constatat ca si-a montat pe peretele dinspre gradina mea un agregat de aer conditionat,care pe langa faptul ca sufla pana in casa mea cand e pornit mai face si o falagie insuportabila fiind destul de mare comparativ cu lele de pe la blocuri,,Vreau sa stiu daca e normal si legal ceea ce a facut ,v-as trimite si o fotografie ca sa vedeti despre ce e voreba ,dar nui aveti buton de atasament
Avand in vedere ca sunteti vecini,initial incercati sa il contactati pe acesta in vederea remedierii
Daca acesta este reticent,puteti sesiza autoritatile in drept
Succes !