avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 891 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Cum se procedeaza cu o masina vanduta din mana in mana
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Cum se procedeaza cu o masina vanduta din mana in mana

buna ziua as dori si eu sa stiu cum sa procedez in cazul de fata am cumparat un autoturism fiul meu el a vanduto cu act de mana doar eu fiind plecata din tara acum nu mai dam de urma masini sa vandut din mana in mana eu nu am nimic la mana nici macar hartia de vanzare astept sfaturi multumesc!precizez ca deja mia venit si amenda pentru rovinieta masina e vanduta de un an



[Mesaj editat - Vă rog să nu mai scrieți exclusiv cu majuscule, nu este regulamentar]
Ultima modificare: Miercuri, 18 Mai 2016
Gabriela Pintea, Consilier juridic
Cel mai recent răspuns: ynocentta , utilizator 15:50, 15 Mai 2016
In conditiile in care nu detineti document din care sa rezulte detinatorul vehiculului,initial achitati c/v amenda,pentru a preintampina situatia neplacuta de a fi actionata in instanta
Se pune firesc intrebarea cum ati inteles sa instrainati bunul mobil fara incheiere de documente legale ,prin care sa radiati din evidenta fiscala vehiculul

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Vanzare auto darcris900401 darcris900401 Buna ziua am si eu o problema . Acuma un an jumate am cumparat o masina si dupa 3 saptamani am vanduto fara contract,daram un martor care o fost cu mine cand ... (vezi toată discuția)
Masina vanduta si ramasa pe numele meu. Haiduc-Viorel Haiduc-Viorel Buna. Am vandut o masina marca Dacia 1310 din 86 acum 5 ani. Am vanduto la un preten care intre timp sa mutat in tara natala, la moldova. El a vanduto intre ... (vezi toată discuția)
Vandut masina cu acte cum pot so radiez Dinuneculai Dinuneculai Buna ziua am vandut o masina cu tot cu acte .am pierdut copia de buletin a persoanei. Cum pot sa gasesc masina so radiez sau sa o denunt la furt .va rog sa ma ... (vezi toată discuția)