Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Cum se procedeaza cu o masina vanduta din mana in mana
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Cum se procedeaza cu o masina vanduta din mana in mana

buna ziua as dori si eu sa stiu cum sa procedez in cazul de fata am cumparat un autoturism fiul meu el a vanduto cu act de mana doar eu fiind plecata din tara acum nu mai dam de urma masini sa vandut din mana in mana eu nu am nimic la mana nici macar hartia de vanzare astept sfaturi multumesc!precizez ca deja mia venit si amenda pentru rovinieta masina e vanduta de un an

[Mesaj editat - Vă rog să nu mai scrieți exclusiv cu majuscule, nu este regulamentar]
Gabriela Pintea, Consilier juridic
In conditiile in care nu detineti document din care sa rezulte detinatorul vehiculului,initial achitati c/v amenda,pentru a preintampina situatia neplacuta de a fi actionata in instanta
Se pune firesc intrebarea cum ati inteles sa instrainati bunul mobil fara incheiere de documente legale ,prin care sa radiati din evidenta fiscala vehiculul