avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 632 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe profit Pata dividente si depunere d100
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe profit

Pata dividente si depunere d100

Buna ziua,

Administratorul ma pune sa ii virez in aceasta saptamana o suma din dividente. Cand trebuie sa depun declaratia 100 cu impozitul acestora?

Multumesc mult!
Cel mai recent răspuns: vdeny , utilizator 11:16, 18 Mai 2016
Declararea in d100 si plata impozitului pe dividende o faceti pana pe 25 a lunii urmatoare celeia in care s-a facut plata efectiva a banilor. Si anul urmator nu uitati si de d205.
multumesc mult!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Distribuire si plata dividende. cateldestept cateldestept Distribuire si plata dividende: Pentru o societate cu asociat unic se hotaraste distribuirea sumei de 100.000 lei ce dividende, din profitul anului 2021. Ce ... (vezi toată discuția)
Declaratia 100 pentru impozitul pe dividende dana_coman dana_coman am o microintreprindere la care depun declaratiile la trimesctru dar acum am o situatie la care nu stiu ce sa fac in luna octombrie patronul ia dividende ... (vezi toată discuția)
Informatii despre plata si impozitarea dividendelor irinuka2005 irinuka2005 Buna ziua.! Ma puteti ajuta cu o informatie va rog? Firma ce inregistreaza profit la sfarsitul anului 2013 in valoare de 6000 lei Intrebari: Daca ... (vezi toată discuția)