Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe profit Pata dividente si depunere d100
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe profit

Pata dividente si depunere d100

Buna ziua,

Administratorul ma pune sa ii virez in aceasta saptamana o suma din dividente. Cand trebuie sa depun declaratia 100 cu impozitul acestora?

Multumesc mult!
Declararea in d100 si plata impozitului pe dividende o faceti pana pe 25 a lunii urmatoare celeia in care s-a facut plata efectiva a banilor. Si anul urmator nu uitati si de d205.
multumesc mult!