Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Declaratia 100 pentru impozitul pe dividende
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Declaratia 100 pentru impozitul pe dividende

am o microintreprindere la care depun declaratiile la trimesctru dar acum am o situatie la care nu stiu ce sa fac in luna octombrie patronul ia dividende platesc imp. dividende si ce fac depun dec. 100 pentru luna in care iau si plates imp. divident?
va multumesc!
Declaratia 100 pentru declararea impozitului pe dividende o depuneti pana pe 25 a lunii urmatoare celeia in care i s-au platit dividendele. Tot pana la aceasi data trebuie sa faceti si plata impozitului.
Buna ziua,

Impozitul pe dividende este scadent pana pe 25 ale lunii urmatoare celei in care a avut loc plata dividendelor. Veti depune declaratia 100 cu impozitul pe dividende petru luna octombrie pana pe 25 noiembrie 2013, data pana la care veti efectua si plata impozitului.

Numai bine