Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... definitia expresiei \"extindere\"
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

definitia expresiei "extindere"

Care ar fi definitia din lege a cuvantului extindere constructie?
Sunt in situatia in care doresc sa ma extind cu o constructie pe un teren invecinat, concesionat, si doresc sa stiu exact ce semnifica acest termen - extindere constructie
Mergeti la centrul de informare pentru cetateni din primarie si aflati informatii despre acest aspect.
Va trebui sa solicitati primariei, pentru a face proiectul de extindere, certificatul de urbanism in care se ofera informatiile necesare, cesi cum puteti construi.
.....