Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Acordare diurna
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Acordare diurna

In cazul in care angajatilor li se deconteaza transportul,cazarea si masa in delegatie mai trebuie acordata diurna si in bani in limita plafonului neimpozabil sau putem opta doar pentru decontarea mesei fara a mai acorda bani?
HG 518/1995 si HG 1860/2006 sunt aplicabile in mod obligatoriu sectorului bugetar , nu si celui privat.