Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... cand este anulat un ordin al ministrului
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

cand este anulat un ordin al ministrului

Un Ordin al Ministrului Mediului, Apelor, Padurilor şi Protecţiei Mediului nr.639 din 2000 reglementa anunmite activitati in unitatile din subordine. Intre timp ministrii s-au schimbat, ministerul şi-a tot schimbat numele dar unităţile din subordine au rămas. Mă interesează:
- cum ştiu dacă acest ordin mai este în vigoare după toate aceste schimbări.
- unde mă pot documenta dacă un ordin aplicabil doar într-un minister mai este în vigoare sau nu.
Orice modificare legislativa,ordine ,hotarari date de insitutiile statului se publica in Monitorul Oficial al Romaniei.
Il puteti consulta la adresa monitoruloficial.ro
Aveti valabila varianta de mai sus a domnisoarei Blue sau posibilitatea de a consulta un avocat pt a face verificarile de rigoare.
avocat_lascoschi@yahoo.com a scris:

Aveti valabila varianta de mai sus a domnisoarei Blue sau posibilitatea de a consulta un avocat pt a face verificarile de rigoare.

Cu un program legislativ bine pus la punct nu cred ca mai are nevoie de ajutorul unui avocat ;)