avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 588 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... cand este anulat un ordin al ministrului
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

cand este anulat un ordin al ministrului

Un Ordin al Ministrului Mediului, Apelor, Padurilor şi Protecţiei Mediului nr.639 din 2000 reglementa anunmite activitati in unitatile din subordine. Intre timp ministrii s-au schimbat, ministerul şi-a tot schimbat numele dar unităţile din subordine au rămas. Mă interesează:
- cum ştiu dacă acest ordin mai este în vigoare după toate aceste schimbări.
- unde mă pot documenta dacă un ordin aplicabil doar într-un minister mai este în vigoare sau nu.
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 07:05, 14 August 2009
Orice modificare legislativa,ordine ,hotarari date de insitutiile statului se publica in Monitorul Oficial al Romaniei.
Il puteti consulta la adresa monitoruloficial.ro
Aveti valabila varianta de mai sus a domnisoarei Blue sau posibilitatea de a consulta un avocat pt a face verificarile de rigoare.
avocat_lascoschi@yahoo.com a scris:

Aveti valabila varianta de mai sus a domnisoarei Blue sau posibilitatea de a consulta un avocat pt a face verificarile de rigoare.


Cu un program legislativ bine pus la punct nu cred ca mai are nevoie de ajutorul unui avocat ;)

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

O.m.s. nr. 511/1999 = ordin invizibil? swamerra swamerra Am cautat pe google dupa toate combinatiile, anagramarile si acronimele care mi-au trecut prin cap acest minunat [i]Ordin nr.511/1999 privind criteriile ... (vezi toată discuția)
Raportul unei inspectii judiciare Catalin cata Catalin cata In momentul incheierii unei inspectii judiciare la cererea unei persoane fizice se va putea elibera respectivei persoane raportul final cu concluziile si ... (vezi toată discuția)
Ordinul ministerului apelor și mediului Înconjurător nr. 7 din 27.01.1990 privind constituirea parcurilor naționale și rezervațiilor integrale in fondul forestier al statului? ciomaga ciomaga Ordinul Ministerului Apelor și Mediului Înconjurător Nr. 7 din 27.01.1990 pentru construirea parcurilor naționale și rezervațiilor integrale din fondul ... (vezi toată discuția)