avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 727 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Declaratia 200 pentru PFA inchis la norma de venit
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Declaratia 200 pentru PFA inchis la norma de venit

Buna ziua,

Am avut un pfa la norma de venit in Bucuresti (consultanta IT, cod caen 6202) in anul 2015, inchis in ianuarie 2016. Norma de venit pentru 2015 a fost de 26000.

Este nevoie sa depun declaratia 200 sau nu?

Multumesc,
O zi buna!
Cel mai recent răspuns: alexlh , utilizator 18:46, 23 Mai 2016
La impozitarea pe norma de venit nu depuneti d200. Si oricum, la radierea pfa-ului ati depus d220 pentru a termina relatia cu finantele.
Multumesc pentru raspuns.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Nedeclarare venituri pe anul curent. sarmaneandchill sarmaneandchill Buna! In urma unor probleme de sanatate, nu am reusit sa depun, pana la 1 Februarie actele necesare realizarii calculelor taxelor care trebuiesc a fii platite ... (vezi toată discuția)
Trecere pfa de la sistem real la norma de venit Data Logger Data Logger Buna ziua. Va rog sa ma ajutati cu urmatoarea speta: PFA infiintat in luna mai 2016, cod CAEN 6201, sistem real, si-a suspendat activitatea in perioada ... (vezi toată discuția)
Declaratia 200/220 danielandrei danielandrei Buna ziua, am un pfa caen 6202(consultant in tehn informatiei), pe norma de venit? Trebuie sa depun 200 sau 220? (vezi toată discuția)