Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Declaratia 200 pentru PFA inchis la norma de venit
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Declaratia 200 pentru PFA inchis la norma de venit

Buna ziua,

Am avut un pfa la norma de venit in Bucuresti (consultanta IT, cod caen 6202) in anul 2015, inchis in ianuarie 2016. Norma de venit pentru 2015 a fost de 26000.

Este nevoie sa depun declaratia 200 sau nu?

Multumesc,
O zi buna!
La impozitarea pe norma de venit nu depuneti d200. Si oricum, la radierea pfa-ului ati depus d220 pentru a termina relatia cu finantele.
Multumesc pentru raspuns.