Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Certificat de inregistrare cetatenie Italiana
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Certificat de inregistrare cetatenie Italiana

Buna ziua,

Sunt in situatia in care doresc sa angajez o persoana de nationalitate italiana, al carui certificat de inregistrare la ORI Piatra Neamt nu prezinta data scadenta.
Mentionez ca pentru alti angajati (din Bucuresti dar de aceeasi nationalitate) exista pe documentele lor inscrise atat data emiterii cat si data la care expira.

Cum as putea sa procedez in aceasta situatie?
Pot angaja persoana respectiva, atata timp cat atat soft-ul de inregistrare a angajatilor cat si CIM-ul nu impune o anume valabilitate a documentului respectiv?

Multumesc anticipat
Puteti angaja acea persoana .