Forum Discuţii juridice Executare silită Executare bunuri din hotararea de partaj
Discuție deschisă în Executare silită

Executare bunuri din hotararea de partaj

In urma divortului printr+o hotarare judecatoreasca sotia primeste casa si bunurile din casa si totodata trebuie sa plateasca sotului o suma de bani.
Avand in vedere ca sotia nu realizeaza venituri si singurul bun este casa se pate executa silit acel bun pentru ca sotul sa primeasca banii cuveniti, chiar daca casa a fost atribuita sotiei prin hotarare?
Da, se poate executa imobilul