Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Ce pot face daca sunt nemultumita de avocatul meu ?
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Ce pot face daca sunt nemultumita de avocatul meu ?

Buna ziua !
Am o intrebare : in cazul in care sunt nemultumita de ajutorul avocatului meu(Avocatul apararii ) si am suspiciunea ca este "cumparat" de celalalt avocat (Avocatul acuzarii) si vreau sa renunt la el , imi pot recupera onorariul dat lui?
Acuzatiile sunt grave.In cazul cand renuntati la avocat, parerea mea este ca ati pierdut onorariul. Cititi clauzele contractului de asistenta .
Onorariul nu se poate restitui ptr."suspiciuni" numai in conditiile prevazute in contractul de asistenta juridica si ptr.culpa dovedita a avocatului, nu simplu fapt ca a pierdut procesul sau ca sunteti nemultumita de el.