Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida dublă şi ... Concesionare pescarie
Discuție deschisă în Contabilitate - partida dublă şi obligaţii fiscale declarative pentru societăţile comerciale

Concesionare pescarie

Buna ziua. Ma intereseaza ce acte si demersuri sunt necesare sa concesionez o balta, si cam ce suma trebuie sa platesc pentru asemenea avize sau acte necesare.

In primul rand trebuie sa specific e vorba de o balta gata facuta la marginea satului care nu mai este ingrijita apa este foarte mica in ea si se pare cu nu se ocupa nimeni de ea.Primarul e de acorda sa ofere balta catre oricine vrea s-a o ea in concesionare.
Eduard1 a scris:

Buna ziua. Ma intereseaza ce acte si demersuri sunt necesare sa concesionez o balta, si cam ce suma trebuie sa platesc pentru asemenea avize sau acte necesare.

In primul rand trebuie sa specific e vorba de o balta gata facuta la marginea satului care nu mai este ingrijita apa este foarte mica in ea si se pare cu nu se ocupa nimeni de ea.Primarul e de acorda sa ofere balta catre oricine vrea s-a o ea in concesionare.

Trebuie sa zic astazi am fost la primarie si primarul e deacord sa dea catre concesionare spatiul de acolo. Acum intrebarea mea este daca terenul acela este specificat ca si balta pentru pescuit sportiv atunci mai am nevoie de avizele de la mediu etc...
Ca sa stiu ca daca o concesionez si trebe sa mai fac si eu actele de mediu si veterinar etc.. atunci e ca si cum as sapa eu o balta si incep de la zero. Va rog frumos sa ma ajutati am nevoie de ajutor