avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 552 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida dublă şi ... Concesionare pescarie
Discuție deschisă în Contabilitate - partida dublă şi obligaţii fiscale declarative pentru societăţile comerciale

Concesionare pescarie

Buna ziua. Ma intereseaza ce acte si demersuri sunt necesare sa concesionez o balta, si cam ce suma trebuie sa platesc pentru asemenea avize sau acte necesare.

In primul rand trebuie sa specific e vorba de o balta gata facuta la marginea satului care nu mai este ingrijita apa este foarte mica in ea si se pare cu nu se ocupa nimeni de ea.Primarul e de acorda sa ofere balta catre oricine vrea s-a o ea in concesionare.
Cel mai recent răspuns: Eduard1 , utilizator 13:05, 27 Mai 2016
Eduard1 a scris:

Buna ziua. Ma intereseaza ce acte si demersuri sunt necesare sa concesionez o balta, si cam ce suma trebuie sa platesc pentru asemenea avize sau acte necesare.

In primul rand trebuie sa specific e vorba de o balta gata facuta la marginea satului care nu mai este ingrijita apa este foarte mica in ea si se pare cu nu se ocupa nimeni de ea.Primarul e de acorda sa ofere balta catre oricine vrea s-a o ea in concesionare.

Trebuie sa zic astazi am fost la primarie si primarul e deacord sa dea catre concesionare spatiul de acolo. Acum intrebarea mea este daca terenul acela este specificat ca si balta pentru pescuit sportiv atunci mai am nevoie de avizele de la mediu etc...
Ca sa stiu ca daca o concesionez si trebe sa mai fac si eu actele de mediu si veterinar etc.. atunci e ca si cum as sapa eu o balta si incep de la zero. Va rog frumos sa ma ajutati am nevoie de ajutor

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Buna ziua. detin o balta de pescuit in concesionare de la primaria ... cristiannutescu@yahoo.com cristiannutescu@yahoo.com Buna ziua. Detin o balta de pescuit in concesionare de la primaria locala, pe 49 ani, de 9 ha, alimentata cu apa de la Dumnezeu.Anul trecut datorita secetei ... (vezi toată discuția)
Doresc sa inchiriez un teren de la o asociatie agricola cata0102000 cata0102000 As dori sa stiu cum pot inchiria/concesiona/arenda legal un teren agricol care este sub luciu de apa, dar sa pot beneficia si de luciul de apa in scopul ... (vezi toată discuția)
Taxa de pescuit... gigelas gigelas Stie cineva,daca un proprietar de balta pentru pescuit,are dreptul legal sa puna o taxa zilnica pentru pescuit,dupa bunul sau plac ? Nu ar fi mai legal ... (vezi toată discuția)