Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Deschidere punct de lucru ONRC
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Deschidere punct de lucru ONRC

Va rog sa imi spuneti, la deschiderea unui punct de lucru, se depune Declaratia model 3 sau model 2 ?
Pe ghidul afisat pe site-ul onrc.ro spune ca se depune declaratia model 3, insa eu din ce tin minte, in trecut, depuneam doar declaratia model 2.

Daca se depune declaratia model 3, iar firma desfasoara si activitati de birou atat la sediu cat si la punctul de lucru, la punctul0 "4.3.3 Activităţi proprii de birou pentru firmă", voi completa ambele adrese ?
Declaratia model II se dupune numai infiintare! In ceea ce priveste completarea declaratie, la sediul social nu bifati si nu completati nimic! Bifati doar la sedii secundare, treceti adresa si in codurile caen pe care doriti sa le autorizati.