Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Problema Cod Caen Pfa
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Problema Cod Caen Pfa

Buna ziua , vreau sa-mi deschid un pfa pentru a vinde popcorn , clatite , vata de zahar si bauturi racoritoare in parc ! De ce coduri caen am nevoie ?
Buna ziua,

Daca aveti o activitate mobila si serviti produse pentru consumul imediat va incadrati la comert ambulant. Codul CAEN principal ar putea fi 5610 Restaurante. De asmenea, puteti adauga 5630 Baruri şi alte activităţi de servire a băuturilor.

Speram ca raspunsul nostru este util pentru dvs.

O zi frumoasa,
Echipa Reinvent

De ce coduri CAEN am nevoie ?

Sunt licentiata Filologie limba Engleza si Franceza, si doresc sa imi deschid un PFA care sa cuprinda urmatoarele:
-traduceri (fara semnatura) si colaborari cu birouri de traducere din tara sau strainatate
-copywriting si editari (lucrul pe situri precum Upwork si Fiverr)
-creare de articole, brosuri, scrisori de marketing pt diferite produse, etc

Am tot cautat dar nu am gasit nici un CAEN, sau poate sunt mai multe.