Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Asistenta medicala in centrele de permanenta
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Asistenta medicala in centrele de permanenta

Am inteles recent ca asistentele medicale care lucreaza pe baza de contract cu un medic in centrele de permanenta , sunt obligate sa-si faca PFA . Desi legea centrelor de permanenta a ramas neschimbata, modificarile din Codul civil se pare ca impun acest lucru . Exista vreo posibilitate sa lucram in continuare in centre de permanenta FARA A NE INREGISTRA ca PFA si daca da , care ar fi solutia ?Cele care au PFA , de ce trebuie sa faca contractul cu un singur medic de familie(care nu este platitor in acest caz) si nu cu CJAS( ca si medicii prestatori de servicii medicale pe baza de PFA ,) acestea putand astfel face garzi cu diferiti medici . Va multumesc.
asistentmedical2001, utilizator