Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Pot sa renunt la un contract de servicii de ...
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Pot sa renunt la un contract de servicii de comunicatie?

Am primit o notificare de la telekom ca se modifica grila pachetului de tv de baza si va avea 10 canale in plus in luna iunie gratis iar din luna iulie se mareste factura pt cele 10 canale.Daca nu sunt de acord imi zice asfel:Ai dreptul de a denunta unilateral contractul privind furnizarea serviciilor de comunicatii electronice achizitionate de la telekom in 30 de zile de la data primiri prezentei notificari,fara plata nici unor penalitati sau despagubiri.Pot sa reziliez contractul ? Mai am contract cu iei inca 1an?
Buna ziua
Puteti denunta contractul unilateral (sa renuntati la el ca asa vreti dumneavoastra) fie ca mai aveti sau nu termen in derulare
E dreptul dumneavoastra iar ei nu va pot taxa cu cine stie ce penalitati.
Daca o fac va adresati instantei.