Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate Colet din Brazilia
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

Colet din Brazilia

Buna seara tuturor

Am un prieten din Brazilia care o sa imi trimita un colet cu niste cafea si tigari si ceva dulciuri, ca un cadou; Cand ajunge in Romania, trebuie sa platesc ceva in plus la vama? Accize sau habar n-am...e ceva ce trebuie sa am in vedere?
Buna seara!
Bunurile primite fara destinatie comerciala nu implica plata unor taxe suplimentare, atata timp cat nu depasesc valoarea de 45 E/ colet.

Mai multe detalii gasiti pe site-ul Directiei vamilor:
[ link extern ]