Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... accident
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

accident

Am suferit un accident la masina , nu din vina mea.Urmeaza sa mergem la insp de asigurari si sa stabileasca dauna. Doresc sa subliniez ca masina este veche, din 1994. Credeti ca este vreo portita sa dau masina in schimbul unei sume de bani firmei de asigurari (ma gandesc ca reparatiile costa mai mult decat masina ) ?
Legal, societatea de asigurare ar trebui sa va dea doua oferte, una cu pastrarea epavei si un a cu epava ramasa la dumneavoastra. Dra in majoritatea cazurilor nu accepta ca epava sa fie preluat de ei!
Daca masina a suferit o dauna totala probabilitatea este destul de ridicata ca sa primiti o suma globala in loc de reparatii.
Admin, administrator