Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida dublă şi ... Contabilitate SRL
Discuție deschisă în Contabilitate - partida dublă şi obligaţii fiscale declarative pentru societăţile comerciale

Contabilitate SRL

Buna ziua. Am deschis recent un SRL, mi s-a spus ca trebuie sa apelez la un contabil, ceea ce am si facut. Am facut un contract si o procura la notariat.
Din discutiile pe care le-am avut cu niste prieteni am inteles ca era indeajuns doar contractul, nu si procura. Acum ma gandesc ca oare i-am dat niste drepturi de a actiona in numele meu?
Daca poate sa ma lamureasca cineva cum sta treaba, sunt rau in ceata....
Acea procura, probabil, este pentru ca contabilul sa poata depune electronic declaratiile.Se depune la ANAF (procura) !
Da. Acum realizez ca mi-a spus ca el lucreaza electronic.
Multumesc de raspuns: