Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Publicitate pe site
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Publicitate pe site

Buna ziua,

Am un site, iar cineva mi-a cerut sa-i pun un banner si sa-i spun pretul. Pot sa fac asta daca sunt persona fizica? Pot sa-i stabilesc un tarif si incasez bani?
In baza a ce documente, el avand nevoie sa justifice suma pe firma lui?
Ce trebuie sa fac eu sau el? Sunt acoperit jurdic? Am voie sa fac asta?

Multumesc
access_denied a scris:

Buna ziua,

Am un site, iar cineva mi-a cerut sa-i pun un banner si sa-i spun pretul. Pot sa fac asta daca sunt persona fizica? Pot sa-i stabilesc un tarif si incasez bani?
In baza a ce documente, el avand nevoie sa justifice suma pe firma lui?
Ce trebuie sa fac eu sau el? Sunt acoperit jurdic? Am voie sa fac asta?

Multumesc

Ca sa se justifice ii trebuie factura. Daca nu esti firma ca sa dai fatura atunci nu poti...