avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 507 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Publicitate pe site
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Publicitate pe site

Buna ziua,

Am un site, iar cineva mi-a cerut sa-i pun un banner si sa-i spun pretul. Pot sa fac asta daca sunt persona fizica? Pot sa-i stabilesc un tarif si incasez bani?
In baza a ce documente, el avand nevoie sa justifice suma pe firma lui?
Ce trebuie sa fac eu sau el? Sunt acoperit jurdic? Am voie sa fac asta?

Multumesc
Cel mai recent răspuns: sonika , utilizator 12:59, 19 Iulie 2016
access_denied a scris:

Buna ziua,

Am un site, iar cineva mi-a cerut sa-i pun un banner si sa-i spun pretul. Pot sa fac asta daca sunt persona fizica? Pot sa-i stabilesc un tarif si incasez bani?
In baza a ce documente, el avand nevoie sa justifice suma pe firma lui?
Ce trebuie sa fac eu sau el? Sunt acoperit jurdic? Am voie sa fac asta?

Multumesc


Ca sa se justifice ii trebuie factura. Daca nu esti firma ca sa dai fatura atunci nu poti...

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Deschidere site web-design / programare Yandel Yandel Salut, Vreau sa-mi deschid un site prin care ofer servicii de web-design/programare/seo, cred ca ati prins ideea. E obligatoriu sa am firma sau sa fiu PFA ... (vezi toată discuția)
Facturare persoane fizice aling aling Buna ziua! Sper sa ma ajutati. Voi lansa un site prin intermediul caruia atat persoanele juridice cat si persoanele fizice vor putea sa-si promoveze ... (vezi toată discuția)
Inselaciune telefon replica MSAndrei MSAndrei Buna ziua! In urma cu ceva timp (aproximativ 10 zile) am comandat un telefon mobil de pe site-ul de cumparaturi online mercador.ro. In anunt se putea citi cum ... (vezi toată discuția)