Forum Discuţii juridice Executare silită Poprire pe salar angajat 2 ore
Discuție deschisă în Executare silită

Poprire pe salar angajat 2 ore

Buna seara,
Va rog frumos sa imi spuneti daca se poate pune popire pe salar la un angajat cu 2 ore.

Multumesc.
Mai contează și cat ia pe cele doua ore..
Cum banuiesc ca e angajat pe minim pe economie, nu i se poate retine din salariu. Executarea poate continua însa prin vinderea unor bunuri mobile, imobile din patrimoniul debitorului dacă e cazul.
gi-jane2, moderator
Multumesc frumos!