Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii Deducere personala
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

Deducere personala

Buna ziua, pot beneficia de deducere personala la salar pentru un copil de 19 ani care este elev si nu are nici un venit insa are o locuinta pe numele lui? Va rog sa-mi dati un raspuns daca se poate, multumesc anticipat!
"Copilul major poate fi declarat in intretinerea unuia dintre parinti, la intelegere, daca nu realizeaza venituri mai mari de 300 lei."
www.avocatnet.ro/content/for...
Multumesc.
Sa inteleg ca daca nu are nici un venit poate sa fie luat in intertinere chiar daca detine o locuinta?