avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 813 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii Deducere personala
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

Deducere personala

Buna ziua, pot beneficia de deducere personala la salar pentru un copil de 19 ani care este elev si nu are nici un venit insa are o locuinta pe numele lui? Va rog sa-mi dati un raspuns daca se poate, multumesc anticipat!
Cel mai recent răspuns: blouemoon , utilizator 14:38, 16 Iunie 2016
"Copilul major poate fi declarat in intretinerea unuia dintre parinti, la intelegere, daca nu realizeaza venituri mai mari de 300 lei."
www.avocatnet.ro/content/for...
Multumesc.
Sa inteleg ca daca nu are nici un venit poate sa fie luat in intertinere chiar daca detine o locuinta?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Deducere copii salariu GuiPaulaPaul GuiPaulaPaul Beneficiaza ambii parinti de deducere pentru copiii minori? In baza carei legi? (vezi toată discuția)
Deducere - vârstă studenți ? oanaportar oanaportar Un salariat care are persoane în întreținere beneficiază de o deducere mai .mare. Vă rog mult să îmi spuneti : - dacă salariatul are un copil ... (vezi toată discuția)
Pot fi luat in intretinere de catre parinti daca sunt major? tudoradrian94 tudoradrian94 Am 21 de ani , nu lucrez , nu sunt la facultate , nu am niciun fel de venit . Vreau sa stiu daca pot fi luat in intretinere de catre parinti , fiind luat in ... (vezi toată discuția)