avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 998 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... este necesara prezenta ambilor semnatari ai unui ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

este necesara prezenta ambilor semnatari ai unui contract la anularea acestuia?

Buna ziua.
Este necesara prezenta ambilor soti care au semnat un antecontract de vanzare- cumparare la anularea acestuia la termenul stabilit in acte ?

Alte discuții în legătură

Ce se poate modifica printr-un act aditional la un antecontract de vanzare-cumparare? flavia2015 flavia2015 Buna ziua, Eu si sotul meu am semnat un antecontract de vanzare cumparare pentru un imobil. La momentul semnarii eu si sotul aveam ca regim matrimonial ... (vezi toată discuția)
Credit prima casa banca transilvania snowmax snowmax Buna ziua.Sotul meu a solicitat un credit prima casa,Eu si fratele meu îl giram!Azi,trebuie sa mergem la notar pentru a încheia antecontractul,ce anume ... (vezi toată discuția)
Buna ziua, am inchiriat de la o cooperativa un imobil parter ... zigo66 zigo66 Buna ziua, am inchiriat de la o Cooperativa un imobil parter + etaj, partea de sus am cumparat-o, iar jos inchiriat, sus am achitat din decembrie toata suma s ... (vezi toată discuția)